Виц на денот

vic-na-denot-baba-thumbСе качува баба во автобус и му вика на возачот: - Синко, кога ќе стасаме во Велес да ми кажиш....

Повеќе...

vic-na-denot-monstrum-thumbВиц на денот: Монструм

Повеќе...

plavusha-na-pust-ostrov-thumbВиц на денот (Плавуша на остров)

Повеќе...

fully-illustrated-devilВиц на денот: Ѓавол

Повеќе...

trpe-na-odmor copyТрпе и Цветко биле колеги од иста фирма. Еднаш разговарале и Трпе рекол:
- Потребен ми е одмор од работа...

Повеќе...

pokana copyТрпе му вика на Цветко:

Повеќе...

zeni-sostanok copyЕдна група мажени жени билe на семинар на тема: „Kолку љубов постои во вашиот брак“? 

Повеќе...

kokteli-thumbВлегува човек во бар и прашува:
- Каков коктел ќе ми предложите?

Повеќе...

trpe-thumbТрпана го прашува малиот Трпе:
- Сине, како помина на тестот по математика?

Повеќе...

kelner-copieВо еден кафич си биле тројца инженери...

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа