Претседателот на Русија е познат по тоа што не сака баш секогаш да биде опкружен со своите телохранители и тајните служби па честопати се шета меѓу луѓето без страв за неговата безбедност.

Овојпат Владимир Путин ѝ пријде на една група на војници на улица и се фотографираше со нив, а вистински хит на интернет стана видеото на кое што Путин сретна невести и застана меѓу нив, затоа што сите сакаа да направат селфи со шефот на државата.

Насмевката на лицето на Владимир Путин доволно говори за тоа колку претседателот на Русија ужива кога е во друштво со своите пријатели, но и со својот народ.

Ова видео е направено кога првиот човек на Руската Федерација излегува со своите другари на кафе, без поголема помпа, сосема мирно и опуштено. И секако покрај него нема „армија“ туку само „скромно“ будно обезбедување преку кое не може да прелета ниту птица.

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа