Видео

Кит за малку ќе проголташе сурферкаДевојката безгрижно си плута на даска за сурфање во Санта Круз, Калифорнија кога одненадеж од водата изрипува кит којшто за малку ќе ја проголта. Снимката којашто на прв поглед изгледа страшно, прв ја објави CNN. Погледнете...

Повеќе...

Водител на вести „ужива“ во прилогот за стриптизОвој водител не очекуваше интересната репортажа да трае толку кратко, па додека не беше во кадар, се „забавуваше“ под масата. Кога сфати дека камерата го снима, веќе беше доцна...

Повеќе...

robot-bikeНешто ни вели дека на овој натпреварувач нема да му биде дозволено да се натпреварува на следниот Tour de France. Ама навистина тоа не е фер, тоа е само малечко роботче на точаче.

Повеќе...

standup-thumbНовото 12 по ред видео на Марјан Ѓоргиевски

Повеќе...

cat-fireЗа мачките не важи стандардното „Не си играј со оган зашто ќе се изгориш“.

Повеќе...

Ако не сака, не го терајте татко ви да се вози на луда железницаКога татко Ви ви вели дека не сака да се вози на лудата железница, послушајте го и не инсистирајте да се качи со Вас. Ама сериозно - немојте.

 

Повеќе...

kosharkarite-peat-vo-avtobusРадоста на нашите репрезентативци, како и на цела Македонија не заврши по крајот на натпреварот против Литванија. Додека ние славевме на плоштадите и низ населбите, нашите момци се распеаа и во автобусот на враќање од арената Жалгирис.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа