Видео

napad.kuce15Германскиот овчар Оден го одбранил својот дом од крадец, а неговиот сопственик, тристан Марин од Вирџинија објавил морничавo видео кое е снимено веднаш по нападот.

Повеќе...

kupvideo.09На „Телеком Арена“ во Скопје вчера се судрија најголемите европски клубови Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед во рамките на европскиот Суперкуп.

Повеќе...

jadene.05Кој вели дека без рерна и други домашни апарати не можете да готвите? Можете, само е потребно малку креативност.

Повеќе...

slajt.04Тереза Слејтер откако дознала дека е бремена со своето петто дете заедно со нејзиниот сопруг одлучиле овојпат сѐ да направат поинаку.

Повеќе...

mecka.napadОгромна црна мечка го нападнала туристот Наипума Промратеа (36) на Тајланд, додека држел чинија со ориз на јаже над главата од ѕверот.

Повеќе...

vodopad30Во близина на Портланд, Јамајка се наоѓа неверојатно чудо на природата - дупката низ која тече вода и во која смеат да скокнат само оние најхрабрите.

Повеќе...

provokacija.0Изненадува фактот дека и после толку многу жестоки напади, некои луѓе и натаму се опседнати со тоа да провоцираат и предизвикуваат бикови. 

Повеќе...

ajkuli.6Фотографот Шон Скот бил шокиран од глетката која ја видел под водата кај плажата Ред Блаф во западна Австралија.

Повеќе...

Plaza.08Хрватска важи за една од најбогатите и најубавите земји на Балканот кога е во прашање туризмот со десет милијарди евра годишен прилив, а како и да не стигне до таков успех кога има неверојатни природни убавини и стари градови.

Повеќе...

piramidi.04Пирамидите од древниот Египет за своето време биле извонредно достигнување, поради што многумина се сомневаат дека тие се дело на луѓе.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа