Видео

svadba.2903На социјалните мрежи неодамна се појави видео од првиот танц на невеста и младоженец на нивната свадба, а она што ги зачуди сите е реакцијата на гостите кои се однесуваа како да се на погреб, а не на свадбена веселба.

Повеќе...

zadnik.25Членката на групата Lowz ги воодушеви мажите со своето тверкување во разголено издание.

Повеќе...

tanc.24Младата Јана Петровска е кореограф и танчерка, дел од групата „Beatrix crew” и има освоено бројни награди на меѓународни натпревари во танцување.

Повеќе...

podarok.cvet21За време на протестите на мајките во Црна Гора,  камерите фатија еден настан кој на многумина ќе им остане врежан во сеќавањето.

Повеќе...

tanc.06Ова видео стана хит на социјалните мрежи, а на него може да се види како две девојки од Полска изведуваат жежок танц.

Повеќе...

skandal.27Свеченото доделување на „Оскарите“ на церемонијата во Лос Анџелес оваа година помина со невидена завршница, со оглед на тоа дека за најдобар филм беше прогласен, верувале или не - погрешен филм!

Повеќе...

debela.devojka25Поминавте низ напорни диети, часови и часови поминати во теретана, испивање на скапи напивки за слабеење – и ништо не дава ефекти? Не се грижете, не сте осамени. 

Повеќе...

udar-vo-glava50. годишниот Роберто Карлос Фернандез, одел со својата ќерка по улица, кога одненадеж, од зад грб му долетала автомобилска гума и силно го погодила директно во глава.

Повеќе...

vodopad.22Посетителите на националниот парк Џосемит во САД имаат прилика да присуствуваат на редок феномен кој го прави водопадот посветол.

Повеќе...

time.lapse20„Time lapse“ клиповите кои го покажуваат светот околу нас секогаш предизвикувале интерес. Сега еден фотограф со име Џо Капра од „Scientifantastic“ направил одлично видео на Лос Анџелес.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа