Видео

snimka.3001Нов доказ кој повторно докажува дека НАСА во 1969 година го лажирала слетувањето, се појави деновиве на Јутјуб, а го пренесоа повеќе светски медиуми.

Повеќе...

avtomobil.mraz25Замрзнатото Облачинско езеро во Србија, не само што ги привлекува пешаците да се прошетаат по него, туку беше и доволен предизвик за еден возач. Тој се впушти во авантура опасна по живот и се возеше со автомобилот низ целото езеро.

Повеќе...

tokmak-malaМајстор по борачки вештини од Индија, со превез на очи и токмак во рака разбиваше предмети поставени околу телата на тројца луѓе кои лежеа на земјата.

Повеќе...

morski.zmej16Морските змејови се „роднини“ на морските кончиња. Во моментов на научниците им се познати три вида – обичните (Phyllopteryx taeniolatus), листовидните (Phycodurus eques) и виолетовиот (Phyllopteryx dewysea). За разлика од првите два вида, виолетовиот морски змеј најмногу потсетува на морско конче.

Повеќе...

snajper.isis10Еден американски војник во Ирак се најде во многу тешка ситуација, откако на него почнаа да пукаат снајперисти на „Исламска држава“. Војникот најде засолниште меѓу две големи карпи, но мораше да продолжи понатаму.

Повеќе...

tanc.1011На почетокот на една свадба, атмосферата сè уште не била на потребното ниво, па оваа атрактивна кума решила малку да ги загрее гостите. Со својот атрактивен танц таа не само што ги размрда присутните, туку и ја разгоре машката фантазија.

Повеќе...

Poplava.03Настанот е снимен во една зграда во Калифорнија. 

Повеќе...

nindza-skuterАнонимен Кинез реагираше многу храбро откако виде дека ќе има можност да се соочи со човекот што му го украде мобилниот телефон од возачката кабина на камионот.

Повеќе...

arkan.20Тројца кинески војници во снимката се трудат да ја научат песната на српски, а попатно со рацете го покажуваат „најсрпскиот“ поздрав на сите времиња - три кренати прста.

Повеќе...

kairo.22"Air Koryo" е севернокорејска авио-компанија ја носит титулата за најлоша патничка компанија на светот.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа