Занимливости

kukicka.00Пред нешто повеќе од една година 13. годишниот Лук Тил од САД започнал да гради куќа за себе, бидејќи сакал да има простор кој ќе биде само негов. Ја изградил во дворот на куќата на своите родители за само 1.500 долари.

Повеќе...

taos.16Веќе со децении наназад жителите на градот Таос во Ново Мексико ги следи мистериозен звук. Станува збор за непрекинат нискофреквентен шум кој некои го споредуваат со далечен звук на работа на дизел мотор. Постојаната изложеност на овој звук предизвикува главоболка, несоница, непријатност, па дури и проблеми со дишењето.

Повеќе...

turk.0Жителите на Туркменистан од 1993. година донела закон поради кој жителите уживаат во бесплатната струја, вода и гас. Оваа година претседателот на Туркменистан, Курбанкли Бердумухамедов го потпишал законот со кој се укинува бесплатната употреба на водата, струјата и гаста.

Повеќе...

bitkoin.121039-годишниот Холанѓанец, Диди Тајхути, одлучил да ја продаде куќа за Биткоини па денес живее со семејството во камп во близина на Венло, во покраината Лимбург.

Повеќе...

raperi.1210Славниот рапер Еминем сними спот во кој го критикува американскиот претседател Доналд Трамп и неговата политика, а еден детаљ особено се истакнува во новото видео.

Повеќе...

profasorka.10Поранешната професорка Алис Мекбреарти од Лондон, која била во едногодишна врска со својот 15-годишен ученик, е осудена на 16 месеци затвор.

Повеќе...

eskimi.09Со години наназад сме сведоци дека бројот на природни катастрофи и елементарни непогоди е значајно зголемен. Некои за тоа го обвинуваат глобалното затоплување, човештвото воопшто и нашиот начин на живеење, додека други се уверени дека сето тоа е само дел од природните циклуси.

Повеќе...

ezero.09Во Националниот парк Банф во Канада се наоѓа глечерското езеро Миневанка во кое се крие потопен град од крајот на 19. век.

Повеќе...

diznilend.07Во Дизниленд сè изгледа совршено. Тоа е идеален свет од фантазијата, но за сè да оди како подмачкано мора да се почитуваа одредени правила.

Повеќе...

napad.0610Дан Билзериан кој светската популарност и 23-те милиони фанови на Инстаграм ги стекна благодарение на тоа што секогаш е окружен со жени и неговата куќа е полна со оружје направил нешто што е навистина одвратно. 

Повеќе...

zj 300x250-min

mileniumbanner21

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа