Занимливости

kidnapianje.22На најубавиот ден во својот живот, индискиот лекар Ашок Јадава, не ни можел да претпостави што ќе му се случи.

Повеќе...

borbeni.20Во петокот американската војска испратила два борбени авиони на воздухопловните сили за да му бидат придружба на патнички авион од „Американ ерлајнс“ до Меѓународниот аеродром во Хонолулу откако бил пријавен инцидент во тој авион во кој бил вмешан турски патник.

Повеќе...

nadi.0139-годишната Нади Хасандедиќ, која е по потекло од Босна и Херцеговина, се омажила за 32 години постариот мултимилионер од Сиднеј, Невил Кричтон.

Повеќе...

titanik.00Тајни телеграми, кои биле скриени повеќе од еден век, откриле што се случувало со телата на луѓето кои ги изгубиле животите во една од најголемите поморски катастрофи во историјата.

Повеќе...

proektil.16Северна Кореја пред два дена го лансираше новиот балистички проектил "хвасонг 12", кој беше прикажан на воената парада минатиот месец.

Повеќе...

nerima.1105Познатата српска пејачка Мерима Његомир доживеа мала непријатност во текот на утринската програма на телевизија „Пинк“, со која успеа добро да ја насмее публиката.

Повеќе...

mig.35Воените пилоти дале одлични оценки за брзината и прецизноста на маневарските способности на најновиот руски ловец Миг-35, чии што тестирања штотуку започнаа - рече заменик министерот за одбрана на Русија, Валериј Борисов.

Повеќе...

siluvane.10Андреј Лахарнер, невенчаниот сопруг на учесничката во реалното шоу „Парови“, Мирела Лапановиќ останал во шок од сцените каде што неговата сакана има сексуален однос со учесникот Милутин Радосавлевиќ и најавува тужба против продукцијата.

Повеќе...

devojka.0801Дастон Холовеј од Тексас ја уловил својата девојка во кревет со друг, но наместо бурна, насилна реакција, тој направил нешто што никој не го очекува.

Повеќе...

letalo.08Мистериозно американско летало со кодно име X-37B слета по тајна двегодишна мисија во вселената. Теоретичарите на заговор сметаат дека авионот тестирал нов вид на оружје или служел за надзор.

Повеќе...

cuvariNaGalaksijata

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа