Се работи за новата министерка за спорт на Венецуела, Алехандра Бенитез, која е можеби најсекси политичарка во светот, барем колку што постојат информации.

Таа има само 32 години, а вниманието го привлече и во 2008 година, кога направи провокативна фотосесија.

„Денес имаме нова насока со иста цел, како и спортист кој ја брани земјата без разлика на цената“ - напишала Алехандра на својот Twitter профил, веднаш откако ја именувале за министерка. Алехандра е всушност поранешна мечувалка и има учествувано на многу светски натпреварувања.

ministerka-1

ministerka-2

ministerka-3

 

 

Би можело да Ве интересира:
Претходно од оваа категорија:

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа