Продавачот на осигурувања, Гвилим Пју (33), ги придобил фановите ширум светот откако ослабел 40-тина килограми, но и снимил реклама за виски брендот на Дејвид Бекам.

33-годишниот модел кој претходно работел како продавач на осигурувања се здебелил поради тоа што работел од дома, но и поради тоа што не можел да тренира поради повреда на коленото.

Од тогаш паднал од 127 на 83 килограми, а денес соработува со модните куќи ширум светот.

- Во тоа време бев прилично дебел, работев 12 часа на ден и се борев со повреди, што значеше дека не можев да тренирам - изјавил Гвилим за "Daily Mail".

A post shared by Gwilym C Pugh (@gwilymcpugh) on

- Работата одеше добро, но одлучив да го доведам својот живот во ред и да бидам сосема здрав - додал тој.

Откако основал бенд со пријателите пред неколку години, фризерот го убедил да пушти брада за да се вклопи. За да продолжи во склад со тоа, одлучил да се откаже од брзата храна и да јаде здраво, но најголема разлика забележал кога престанал да работи канцелариска работа.

A post shared by Gwilym C Pugh (@gwilymcpugh) on

- Најдобрата работа која ја направив за своето здравје беше да престанам да седам по 10 часа на ден - објаснил тој.

- Поради финансиите, можноста да работам со креативни луѓе и пат околу светот, ова е неверојатно. Но забораваш колку е тоа лудо, се ти станува нормално - вели Гвилим, кој се надева дека еден ден ќе направи и своја сопствена модна линија.

A post shared by Gwilym C Pugh (@gwilymcpugh) on

Претходно од оваа категорија:

marijaSerif

ZK

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа