Една храбра девојка се појавила гола на прв состанок, носејќи на себе само боја за тело како замена за облека.

Младата Џој се согласила да биде модел и да излезе на прв состанок со момче, носејќи занимлива “модна комбинација”, дело на уметничката Џен Сејдел која се занимава со сликање на човековите телa.

Џен и нејзината ќерка Кенеди потрошиле два часа, сликајќи ја Џои од глава до пети. За нејзиниот состанок, тие ја “облекле” во сини фармерки и виолетов топ со цветен дезен.

- Момчето кое го одбрав за состанокот е комичар и е многу забавен, така што едвај чекам да ја видам неговата реакција - изјавила Џој.

Кога се сретнале, Џој носела црн капут кој момчето ѝ помогнал да го соблече. Откако седнале, тој рекол дека му се допаѓа нејзината облека и дека за момент помислил дека е гола, но Џој само се насмевнала и продолжила да зборува.

Во текот на состанокот неколкупати ја прашал дали тоа е боја или облека, но не добил одговор. Дури по дождот кој почнал да врне, Џој била приморана да му признае дека на себе нема ништо друго освен боја.

Претходно од оваа категорија:

marijaSerif

ZK

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа