Занимливости

video.sumaЗа време на летотот голем дел од шумите низ светот изгореа во пожари, а оваа девојка ги повикува сите да не ја уништуваат шумата и во зимските периоди. Студентката од рускиот град Иркуцк одлучила на доста интересен начин да ги заштити шумите.

Повеќе...

horor.film0201На Третиот меѓународен фестивал на хорор филмови за најдобар хорор во траење од 15 секунди прогласен е филмот „Ема“ на режисерот Даниел Лимер.

Повеќе...

 fabrika-domati1Во новата 2018-та година еден од најголемите светски брендови за производи од домати ќе го лансира новиот концепт – архитектура од домати.

Повеќе...

baza.26Тајна, напуштена нуклеарна база на Гренланд, која САД ја користеле за време на Студената војна е пронајдена по топењето на мразот поради глобалното затоплување.

Повеќе...

piramida.25Малкумина знаат дека најголемата пирамида на светот не е Кеопсовата, туку тоа е Големата пирамида Чолула во местото Пуебла, во централно Мексико.

Повеќе...

brza.pomos2312Италијанската полиција го уапсила работникот од службата за Итна помош, 42-годишниот Давиде Гарофало, кој е осомничен дека убивал тешко болни пациенти во замена за пари, а се во договор со погребално претпријатие поврзано со мафијата.

Повеќе...

kabinja199-годишното момче Мика Фрај се откажало од својот најскап божиќен подарок, конзола Xbox, за да може да им купи ќебиња на бездомниците.

Повеќе...

lezacki.19На Британците никогаш не им недостига духовитост и креативност, особено кога станува збор за промоција на одредени автомобили.

Повеќе...

nova-fotkaШвајцарскиот супермаркет со својата реклама сакал да испрати порака дека никој не треба да биде оставен сам за празниците.

Повеќе...

masoni18Масоните се една од најтаинствените и најконтроверзните религиозни групи во светот. Постојат со векови а пренесувањето на традициите и тајните од генерација на генерација го отежнува знаењето за тоа кои пракси престанале, а што се уште се практикува.

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа