Занимливости

benedict-real-madrid-thumbПри посетата на Папата Бенедикт на Мадрид, фудбалскиот клуб Реал Мадрид се потруди да му обезбеди добар сувенир. Дрес од Реал Мадрид потпишан од сите играчи.

Повеќе...

Свештеник во Полска ќе служи миса во црква на надувувањеЕден полски свештеник ќе служи миса во црква на надувување. Гумената структура прв пат во Колобрезг ја донеле верниците во неделата навечер. Црквата има и крст на дување и икони. Отецот Кристоф Ковал вели дека веќе долго време имаат проблеми со добивањето на дозвола за изградба на црква, па така им светнала оваа идеја.

Повеќе...

planetata-zemja-kakva-sto-ne-ste-ja-videle-thumb

Слики од планетата земја кои ќе ве остават без здив.

Повеќе...

Холанѓаните сакаат да градат вештачка планинаХоландскиот полупрофесионален спортски велосипедист кому му здосадила непрегледната рамница во неговата татковина сака во центарот на Холандија да направи вештачка планина висока 2000 метри на која ќе има различни спортски содржини.

Повеќе...

Повикале брза помош за својот петгодишник без да кажат дека е мачкаБрзата помош во областа Хартфордшир во источна Англија на 10 август примила итен повик поради кој сите вработени се ставаат во готовност и постапуваат итно - петгодишник е во опасност.

Повеќе...

Ако сте од оние луѓе кои секојдневно мачат мака при облекувањето на чорапите, овој изум е само за Вас. Додуша, наменет е за стари луѓе или луѓе кои имаат физички недостатоци и има за цел да им го олесни ионака тешкиот живот. Се вика Easy Pull Hosiery Aid и е навистина практично помагало.
Сè што треба да направите е да ја оптегнете чорапата на соодветното место, полека да го ставите стапалото и да повлечете нагоре. Толку - вашите чорапи се облечени без свиткување и без мака.
Овој изум можете да го купите овде за само 15 долари.

Тешко Ви оди со чорапите? Еве лек...Ако сте од оние луѓе кои секојдневно мачат мака при облекувањето на чорапите, овој изум е само за Вас. Додуша, наменет е за стари луѓе или луѓе кои имаат физички недостатоци и има за цел да им го олесни ионака тешкиот живот. Се вика Easy Pull Hosiery Aid и е навистина практично помагало.  

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа