Занимливости

Момчето по име Ноа кое што тврди дека доаѓа од 2030-та година, се согласил на полиграфско испитување каде успешно ги поминал тестовите.

Повеќе...

selo.01Анонимен купувач од Германија во декември минатата година на аукција го купил целото село Алвине во источната германска покраина Брандебург за 140 илјади евра, во кое што има 12 куќи, неколку штали и гаражи.

Повеќе...

bloko.brazilКарневалот во Бразил не подразбира само екстравагантни и светли костуми и многу самба. На само 200 километри од Рио де Женеиро, е целосна спротивност на култниот карневал, кој се одржува во Рио секоја година.

Повеќе...

mis.kazahstan09Во изборот за Мис на Казахстан настанал голем скандал бидејќи една од финалистките не била онаа која што се претставувала. Имено, Алина Алиева ја шокирала нацијата кога признала дека таа е момче од 22 години. Откако ги објавил фотографиите на Интернет само ги чекал реакциите на публиката.

Повеќе...

raketa.0702Компанијата „Спејс икс“ на Илон Маск, основач на производителот на електрични автомобили „Тесла“, успешно ја лансираше супер тешката ракета-носач „Фалкон хеви“ од вселенскиот центар Кенеди.

Повеќе...

taksi.06Koмпанијата Joby Aviation веќе некое време во Дубаи тестира такси дрон, а нивниот прототип со ознака Joby S2 може да полетува и слетува вертикално како хеликоптер, но во лет се трансформира во авион како некои од новите борбени авиони, бидејќи поседува крила и мотори кои се ротираат од вертикална во хоризонтална позиција.

Повеќе...

obama.03Кога зборуваме за светските лидери, дефинитивно Барак Обама ни фали како никој до сега. Неговата харизма тешко се надокнадува. Низ англиските медиуми налетавме на една листа која тој ја споделил со своите фанови, на тема омилени книги и песни за 2017 година. 

Повеќе...

milioner.02Ерик Финман (19) на 18 години станал милионер, а тврди дека кој нема да успее во тоа во наредните 10 години – сам си е виновен.

Повеќе...

bazi.30Воени тајни информации за локации на воени бази и шпионски позиции ширум светот биле откриени поради фитнес-апликацијата на компанијата Strava, пишува весникот „Гардијан“.

Повеќе...

calendz.0Иако се мислеше дека играта "Син Кит" е најопасното нешто што некогаш се појавило меѓу тинејџерите, по ова ќе се замислите.

Повеќе...

marijaSerif

ZK

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа