Занимливости

tihonova.2911Претседателот на Русија и поранешен КГБ офицер, Владимир Путин, својот приватен живот го држи подалеку од очите на јавноста.

Повеќе...

silos.01Нуклеарниот силос во американската сојузна држава Канзас, од периодот на студената војна, бил претворен во луксузно подземно сместување со име "Субтер" и достапен е за резервации.

Повеќе...

momco-prikaznaПриказната кој ја раскажал наводен вработен во болница говори за неверојатната грижа и храброст на едно мало момче кое се согласило да умре само за да ја спаси неговата сестричка.

Повеќе...

korea.24Поранешна жена војник од војската на Северна Кореја, четврта најголема војска на светот, вели дека животот во војска е толку тежок што жените набрзо ја губат менструацијата, додека силувањето е нормална појава во животот на многу жени кои со неа служеле воен рок.

Повеќе...

zlobna.zenaМатилда Тили Дивајн e родена во Лондон во 1900 година,  растела во сиромашен кварт и сонувала за богата иднина.

Повеќе...

virtualna.20Во декември во кинескиот град Гуијанг ќе биде отворен масивен пар за виртуелна реалност. Паркот East Valley of Science and Fantasy е дизајниран да биде вистински свет на научна фантастика. Тој ќе содржи сали за виртуелна реалност, кина, ресторани и дел за забава за деца.

Повеќе...

papua.2011Племето Дани кое живее во брдата на Западна Папуа, на 3.500 километри од Џакарта упорно одбива да се доближи до западната цивилизација.

Повеќе...

ulava.ucetelkaПрофесорка од Колумбија, Јокаста М (40) ги уценувала учениците да имаат секс со неа доколку некој од нив посакал повисока оценка а целиот план го разоткрил еден ученик кој што се пожалил на своите родители.

Повеќе...

nlo.977Огнените топки кои се појавија на небото над Германија, Франција, Швајцарија и Италија, предизвикаа општа паника помеѓу жителите и вистински хаос на социјалните мрежи.

Повеќе...

bil.gajts16Основачот на компанијата „Microsoft“ во Аризона купил земјиште вредно 80 милиони долари на коешто планира да изгради свој град.

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа