Занимливости

covekojadci.15Семејството на британскиот истражувач, Бенедикт Ален, стравува за неговиот живот, откако исчезнал во зафрлена џунгла во Папуа Нова Гвинеја, каде за потребите на документарниот филм на "BBC" трагал по загубеното племе Јаифо, чии припадници се познати како ловци на човечки глави.

Повеќе...

banka.7Околу 250.000 долари и злато украле непознати лица од банка во Мумбај. Кражбата ја извршиле преку тунел ископан под банката.

Повеќе...

stanica.1411Европската вселенска агенција (ЕВА) драстично го намали бројот на локации на кои би можела да падне кинеската вселенска станица Tiangong-1, која треба да се сруши на Земјата некаде на почетокот на 2018 година.

Повеќе...

manekenki.1411Натпреварувачките во изборот за австралискиот "Топ Модел", добиле навистина недолична задача, но нив не им било многу непријатно да позираат целосно голи.

Повеќе...

baknez.110На роденденската забава на Кирк Даглас присуствувале бројни познати личности, но секако главната ѕвезда на вечерта бил самиот глумец, како и неговиот син Мајкл кој се појавил со сопругата Кетрин Зета Џонс.

Повеќе...

sudnica.11011Треј Релфорд пред две години убил 22-годишен доставувач на пици, а сега е осуден на 31 година затвор.

Повеќе...

neobicno.video1011Џесон Аселин со своите пријатели ја снимал површината на водата на езеро во Мичиген, кога сите одеднаш во далечина забележале необична појава.

Повеќе...

tramp.zenska11Хоуп Хикс од неодамна е директорка на Центарот за комуникации во кабинетот на Доналд Трамп. Таа е образована, харизматична и убава, а нејзиниот шарм никој не го остава рамнодушен.

Повеќе...

luksuz.0411Девојка од Канада е обвинета дека шверцувала кокаин во Австралија, и е осудена на седум и пол години затвор. Би можело да се каже и дека казната е блага, бидејќи на 29-годишната Изабела Лагас и се заканувала доживотна затворска казна - пренесува Jutarnji List.

Повеќе...

piramida.sken04Научниците пронајдоа нов дел во структурата на Големата пирамида која се наоѓа во Гиза. Просторијата се наоѓа над Гранд Галеријата која всушност ги поврзува двете комори на пирамидата.

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа