Занимливости

koka.kola02Се сеќавате ли на Стефан Волтц и на Фриц Гробе? Тоа се дечките кои измешаа Кока Кола и Ментос и добија навистина експлозивна комбинација. Овој пат ја искористија истата комбинација за да добијат погонско гориво за нивниот мал автомобил.

Повеќе...

pomos.0230-годишен руски државјанин, чиј идентитет не е откриен, се обидел сам да отплови од Шведска во Шпанија на едрилица која ја купил во Стокхолм.

Повеќе...

point.nemo01Една локација во Тихиот Океан, за коешто малкумина знаат дека постои, е вистинска „депонија“ за вселенските летала чијашто мисија завршила.

Повеќе...

ezero.bosnaОваа година во БиХ имало незапаметена суша по што водостојот на тамошните езера драстично опаднал. Тоа посебно се гледа на вештачките езера кои настанале минатиот век, а едно од нив, Билечкото езеро, открило тајна стара речиси 50 години.

Повеќе...

rusija.oruzje30Руското министерство за одбрана работи на ласерско, плазма и електромагнетско оружје кое што ќе може да биде лансирано при хиперсонични брзини.

Повеќе...

students.27Факултетот за комуникација при еден од универзитетите во Кина користи технологија на препознавање на лица со цел да го следи присуството на студентите на предавањата.

Повеќе...

prodava.dete27Сите знаеме дека треба да внимаваме што објавуваме на социјалните мрежи но оваа мајка изгледа малку се занела.

Повеќе...

sustestvo.25Снимката од мистериозното суштество, инсект кој потсетува на пеперутка ги згрози корисниците на Твитер.

Повеќе...

bosanka2536. годишна жена од Сараево, која од првиот брак има две деца, станала втора жена на еден Арап. Таа објаснува дека за околку два месеца, по телефонски пат и видео повик се запознала со неговиот начин на живот и со обичаите. Неjзиниот татко и дал согласување за склучување на брак и се венчале во Сараево.

Повеќе...

nana.24Тинејџерка од Пекинг сакала да ја продаде својата невиност за да го купи новиот iPhone 8. Кога пристигнала во хотелската соба таа била шокирана бидејќи затекнала четворица голи мажи.

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа