Занимливости

nana.24Тинејџерка од Пекинг сакала да ја продаде својата невиност за да го купи новиот iPhone 8. Кога пристигнала во хотелската соба таа била шокирана бидејќи затекнала четворица голи мажи.

Повеќе...

aston.marinКомпанијата Aston Martin која е позната по производството на луксузни автомобили развива концепт за луксузна подморница наречена Проект Нептун.

Повеќе...

nuclear.20Пензионираниот полковник на Воздухопловните сили на САД, Рос Дедриксон, тврди дека американската влада се обидела да детонира нуклеарно оружје на Месечината, но дека вонземјаните ги спречиле во тоа.

Повеќе...

stoenje.nozeДоколку им станувате на пензионерите во автобус, не им правите добро туку напротив тоа им штети. Зошто? Бидејќи им го загрозувате здравјето, тврдат медицински стручњаци.

Повеќе...

redit.0Една корисничка на Редит споделила искуство во кое доживеала осуда од страна на своите пријателки затоа што на летувањето се бакнувала со момче кое го запознала како дел од ергенска вечер и за кое подоцна се испоставило дека е младоженецот.

Повеќе...

putin.18Рускиот претседател Владимир Путин е хит на социјалните мрежи со својата реакција на изјавата на министерот Александар Ткачов

Повеќе...

kukicka.00Пред нешто повеќе од една година 13. годишниот Лук Тил од САД започнал да гради куќа за себе, бидејќи сакал да има простор кој ќе биде само негов. Ја изградил во дворот на куќата на своите родители за само 1.500 долари.

Повеќе...

taos.16Веќе со децении наназад жителите на градот Таос во Ново Мексико ги следи мистериозен звук. Станува збор за непрекинат нискофреквентен шум кој некои го споредуваат со далечен звук на работа на дизел мотор. Постојаната изложеност на овој звук предизвикува главоболка, несоница, непријатност, па дури и проблеми со дишењето.

Повеќе...

turk.0Жителите на Туркменистан од 1993. година донела закон поради кој жителите уживаат во бесплатната струја, вода и гас. Оваа година претседателот на Туркменистан, Курбанкли Бердумухамедов го потпишал законот со кој се укинува бесплатната употреба на водата, струјата и гаста.

Повеќе...

bitkoin.121039-годишниот Холанѓанец, Диди Тајхути, одлучил да ја продаде куќа за Биткоини па денес живее со семејството во камп во близина на Венло, во покраината Лимбург.

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа