Занимливости

raperi.1210Славниот рапер Еминем сними спот во кој го критикува американскиот претседател Доналд Трамп и неговата политика, а еден детаљ особено се истакнува во новото видео.

Повеќе...

profasorka.10Поранешната професорка Алис Мекбреарти од Лондон, која била во едногодишна врска со својот 15-годишен ученик, е осудена на 16 месеци затвор.

Повеќе...

eskimi.09Со години наназад сме сведоци дека бројот на природни катастрофи и елементарни непогоди е значајно зголемен. Некои за тоа го обвинуваат глобалното затоплување, човештвото воопшто и нашиот начин на живеење, додека други се уверени дека сето тоа е само дел од природните циклуси.

Повеќе...

ezero.09Во Националниот парк Банф во Канада се наоѓа глечерското езеро Миневанка во кое се крие потопен град од крајот на 19. век.

Повеќе...

diznilend.07Во Дизниленд сè изгледа совршено. Тоа е идеален свет од фантазијата, но за сè да оди како подмачкано мора да се почитуваа одредени правила.

Повеќе...

napad.0610Дан Билзериан кој светската популарност и 23-те милиони фанови на Инстаграм ги стекна благодарение на тоа што секогаш е окружен со жени и неговата куќа е полна со оружје направил нешто што е навистина одвратно. 

Повеќе...

pokriv.0401Рамниот, овален покрив кој наликува на фудбалско игралиште е поставен на една градинка во Токио.

Повеќе...

mars.03НАСА планира да испрати неколку астронаути на Марс во наредните 15 до 20 години, Кина се надева дека тоа ќе го оствари помеѓу 2020 и 2030, а нешто слично планира и Русија.

Повеќе...

advokat.03По 3. години, адвокатската комора конечно го исфрлила адвокатот кој е најпознат по измами, подметнување на дрога, лажирање на докази и сопругата која го изневерува. Но, тоа не е најлудиот дел од приказната...

Повеќе...

tramp.penkaloСкицата на познатата њујоршка зграда Емпаер Стејт Билдинг, кој ја нацртал претседателот на САД, Доналд Трамп, ќе биде понудена на аукцијата во Лос Анџелес. 

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа