Занимливости

snimka.dete19Снимката од детето Салим од Јемен, на кого минатата година му предвидувале дека ќе умре од неухранетост, го шокирала светот.

Повеќе...

rusija.18Пред една недела започнаа руските воени вежби наречени „Запад 2017“ кои што се одржуваат на просторот на Русија и Белорусија.

Повеќе...

koroa.15Централниот партиски весник на Северна Кореја, "Rodong Sinmun", поради новото ракетно тестирање, напишал дека никаков притисок од надвор нема да го натера Пјонгјанг да престане со развој на нуклеарно оружје и балистички ракети, ако САД и натаму се однесуваат непријателски кон нив.

Повеќе...

pukanje.10Младата богата Американка, 26-годишната Кејт Квекенбуш, ладнокрвно испукала два куршума во бездомникот кој се пожалил на издувните гасови од нејзиниот автомобил, а потоа побегнала од местото на злосторството.

Повеќе...

biblija-malВо рушевиние на Светскиот трговски центар во Њујорк кои што останаа по терористичкиот напад на 11-ти септември 2001-ва година, била пронајдена Библија која што „го преживеала“ нападот.

Повеќе...

isis.12Линда Венцел е германска тинејџерка која се борела на страната на ИСИС но неодамна била уапсена во Мосул каде изјавила дека сакала да се врати дома.

Повеќе...

voda.11Разорната моќ на ураганот Ирма доведе до тоа водата на крајбрежјето на Бахамите да се повлече многу повеќе од претходно, откривајќи го калливото дно.

Повеќе...

tornato.11Во интервју кое го емитуваше телевизијата "CBS", светски познатиот физичар, др. Мичио Каку изјавил дека ураганите, како оние кои неодамна ги погодиле САД, се резултат од владина програма за модификација на времето, во која небото се прска со нано честички, а олујите тогаш се активираат со употреба на "ласер".

Повеќе...

adel.09Родена е во 1988 година, а нејзината мајка тогаш имала 18 години. Британската мега ѕвезда Адел, останала без својот татко кога имала само 2 месеци.

Повеќе...

baknez.07Откако двапати се врати жив и здрав од Ирак, американскиот маринец Џонатан Грант (32) доживеал тешка сообраќајна несреча во близина на својот дом во Северна Каролина.

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа